Friday, December 21, 2012

Vipassana meditatsioon ehk kuidas mööduvad minu pühad

Mida on mul vastupanna teie facebooki kojumineku hüüete, jõuluplaanide ja piparkoogi lõhnale !? Mitte midagi samaväärset. 

Kõik või mitte midagi! Kui ei saa tulevaid pühi koos lähedastega veeta siis jätan üldse kogu jõulusagina vahele.


Kui need mediteerimist imiteerivad pildid facebookis olid naljagapooleks tehtud siis nüüd ei tee nalja ja lähen 10ks päevaks Vipassana mediteerimise kursustele. Olen seal 22. detsembrist kuni 2.jaanuarini.Tegemist on 10 päevase Vipassana meditatsiooniga, kus õpid enesevalitsust, leidma tasakaalu enda ja maailma vahel, positiivsust ja muud.  Üheks laagri osaks on õilis vaikus, mis tähendab suhtlemise keeldu, isegi silmavaade on keelatud. Võetakse ära su telefon ja muud kommunikeerumis vahendid kiusatuse vältimiseks. Samuti ei tohi kirjutada või lugeda. Pärast laagri lõpetamist, tuleks õpitud tehnikad edasi arendada, et see päriselt mõju avaldaks. Igatahes tuleb üsna suur katsumus minu jaoks, loodan, et pean kõik 10 päeva vastu. 


Nimikiri sellest, mida ei tohi kaasa võtta( sorry, ei viitsinud tõlkida):


* mobile phones (if you bring one, please surrender it to management before
starting)
* books, writing materials, radios, tape recorders, cameras, etc
* food (this is provided)
* tobacco, alcohol, sleeping pills, tranquillizers or any other sedatives, or
illegal drugs
* furs or animal skins, either as clothing or rugs
* crystals, talismans, rosaries or other religious objects
* jewellery or valuables (facilities are provided for safekeeping of money
during the course)


Igatahes täna ma sinna lähengi. Seljakott on pakitud, ega peale riiete ei olegi midagi kaasa võtta. Olen väga väga väga põnevil! Ei suuda juba äraoodata kuidas see tundub. Kindlasti ei ole meelakkumine, nagu kuulnud olen ja see ongi hea.


Hommikul sain sõnumi sõbralt, kes kuulis, et lähen Vipassanasse. Ütles, et tegi seda eelmisel aastal, et  see on elu muutev kogemus ja ei suuda äraoodata minu lugu. See vähendas minu hirmu laagri ees. Lähen ootustetta ja olen tänulik kõigi kogemuste eest, mida tunnen.


Vot. Nii. Mis siis ikka. Ilusaid jõule ja näeme juba uuel aastal!PS!Kirjutasin viimastel päevadel ekstreemselt usinasti blogi, et teil oleks midagi lugeda

NB! Loe täpsemalt Vipassana meditatsiooni kohta siit: 

http://www.dhamma.org/en/vipassana.shtml


1 comment: